Skontaktuj się!

Napisz do nas!

Destylator 60l skn5aut olm

Cena: 6900zł

Destylator 60l skn5aut olm

Destylator z głowicą aabratek LM/OLM z automatyką E-ARC opartą na sterowniku Bolecki SKN w wersji SKN5 budowa destalotora jest oparta na 8 letnim doświadczeniu. Jako firma Art-spaw przez 4 lata świadczyłem usługi spawalnicze dla firmy FRANZMASTER znanej obecnie jako firma Aabratek a przez pozostały okres pracowałem jako kierownik produkcji. Są pewne zmiany np: serce podczas płukania OLM wraca do obiegu ( mniejsze straty) a dodatkowo temperatura wody na wyjściu wyświetlana jest na głównym ekranie co pomaga ograniczyć przepływ wody.
W skład destylatora wchodzą:

Wysokość całego destylatora to 228,0cm lub 223,0cm (dla niższego zbiornika o poj.60l).cm.
Sterownik Bolecki SKN w montowanej na destylatorze wersji pozwala na sterowanie 2 elektrozaworami i 1 motozaworem: 1 elektrozawór przy odbiorze LM do odbioru przedgonu i pogonów, 1 motozawór przy odbiorze OVM do odbioru serca, 1 elektrozawór do sterowania otwarciem wody chłodzącej oraz grzałkami o napięciu 230V/400V.
Po kalibracji przeprowadzonej podczas pierwszego uruchomienia przez użytkownika sterownik może przeprowadzić samodzielnie cały proces. W tym celu podczas pierwszego procesu należy zmierzyć i ustawić prawidłowo otwarcie zaworków do odbioru przedgonu/pogonu, motozaworu do odbioru serca oraz prędkość przepływ wody chłodzącej – przed rozpoczęciem każdego procesu warto skontrolować ten parametr.
Praca sterownika jest podzielona na 9 etapów, które są wstępnie zaprogramowane:
Etap 1 Rozgrzewanie – moc rozgrzewania i temperaturę przy, której zostanie uruchomiona woda chłodząca
Etap 2, (3 i 4) Zalewanie 1(2 i 3) – czas oraz moc podczas zalewania i postoju. Moment zalania wykrywa czujnik zamontowany na wzierniku.
Etap 5 Stabilizacja – moc grzałek i czas trwania stabilizacji
Etap 6 Przedgon – sposób odbioru przedgonu w oparciu o takie parametry jak moc grzałek podczas odbioru, czas otwarcia zaworu i przerwy po otwarciu, ilość powtórzeń oraz czas stabilizacji po zakończeniu odbioru przedgonu
Etap 7 Odbiór Serca – otwarcie początkowe, przymknięcie po zamknięciu zaworu(odpowiada za zmniejszenie odbioru, po zwroście temperatury) oraz dopuszczalny wzrost temperatury na głównym czujniku prowadzącym proces
Etap 8 Pogon – temperatury oraz czas zamknięcia które spowodują przejście do odbioru pogonu
Etap 9 Koniec procesu – temperatury które spowodują zakończeni procesu oraz czas przez który dodatkowo będzie schładzany destylator po zakończeniu procesu
W przypadku chęci modyfikacji zestawu zapraszamy do kontaktu telefonicznego – doradzimy i wykonamy destylator który spełni Twoje oczekiwania.
Wykonujemy też destylatory na zbiornikach powyżej 100l z kolumnami o średnicy 76,1 mm oraz bez sterowników.

UWAGA. Wytwarzanie napojów spirytusowych bez odpowiednich pozwoleń jest w Polsce ZABRONIONE i zagrożone karą grzywny/więzienia.